Permanentinis makiažas
Akių pieštukas, antakių pieštukas, lūpų pieštukas, lūpdažis ir kitos kosmetikos priemonės – tai neatsiejama moterų gyvenimo dalis, ne tik suteikianti galimybę puikuotis gera išvaizda, bet ir atimanti nemažai laiko bei ištuštinanti piniginę. Ar įmanoma kasdieninį grožio prie veidrodžio ritualą bent šiek tiek palengvinti? Pasirodo, taip! Vienas iš efektyviausių būdų sutaupyti laiko ir pinigų grožio procedūroms – permanentinis makiažas.
Permanentinis (ilgalaikis, kontūrinis) makiažas – tai procedūra, atliekama grožio klinikose. Jos metu, naudojant įšvirkščiamus dažus, ilgam laikui koreguojami antakių, akių apvado arba lūpų kontūrai ir šioms veido sritims suteikiama norima spalva. Permanentinis makiažas yra puikus būdas sutaupyti kosmetinėms priemonėms, reikalingoms norint pakoreguoti lūpų ar antakių formą, nes jis išlieka nuo dviejų iki ketverių metų (įsivaizduokite, kiek per tą laiką išleistumėte kosmetikos parduotuvėse!). Akivaizdu, jog ši procedūra gelbsti ir norint sutaupyti laiko – nebereikia stengtis kas rytą taisyklingai „nupiešti“ akių ar lūpų apvado ar antakių formos.
Norinčios pabrėžti savo veido bruožus moterys taip pat turėtų rinktis permanentinį makiažą. Jo dėka galima optiškai padidinti akis, suteikti joms išraiškingumo. Taip pat kontūrinis makiažas gelbsti norint, kad lūpos atrodytų putlesnės, o jų spalva – sodresnė.
Kontūrinis makiažas gali būti atliekamas tiek viršutinei, tiek apatinei akių linijai, ties blakstienų augimo linija. Nusprendus pasidaryti permanentinį antakių makiažą nereikia nuskusti antakių, nes jis daromas ant turimų plaukelių. Antakių forma pritaikoma prie jau turimos formos, ją pakoreguojant. Ši procedūra ypač tinka turinčioms šviesius antakius, kurių „beveik nesimato“.
Permanentinis lūpų makiažas gali būti taikomas arba apvadui, arba visoms lūpoms. Pastarasis variantas labiau tinkamas vyresnio amžiaus moterims, kurių lūpų spalva laikui bėgant išblunka dėl natūralių senėjimo procesų.
Ilgalaikio makiažo procedūra „atims“ nedaug jūsų laiko, palyginti su tuo, kiek jo sutaupysite, kai nebereikės kas rytą ryškinti veido bruožų. Priklausomai nuo pasirinktos korekcijai veido srities, permanentinis makiažas atliekamas nuo 30 minučių iki dviejų valandų, dar apie dvidešimt minučių skiriama paruošiamosioms procedūroms (pavyzdžiui, nuskausminimui).
Permanentinio makiažo procedūra, kaip ir bet kuris kitas invazinis procesas, daliai pacienčių gali būti nemaloni. Tai priklauso nuo odos jautrumo, emocinės būsenos, atsparumo nuskausminamiesiems. Atliekant šią procedūrą, naudojami vietiniai anestetikai (nuskausminamieji vaistai). Nereikia pamiršti, kad šios procedūros metu pigmentiniai dažai įšvirkščiami tik į viršutinį odos sluoksnį, todėl nervinės galūnėlės nėra paliečiamos, taigi patiriamas skausmas nebūna didelis.
Vis dėlto kontūrinis makiažas nerekomenduojamas besilaukiančioms mamytėms. Nepatartina permanentinio makiažo procedūros atlikti sergant mėnesinėmis, nes tuo metu moters jautrumas skausmui yra didesnis nei įprastai. Taip pat šios procedūros reiktų vengti kūdikį maitinančioms moterims: procedūra gali nepavykti, nes organizmas tuo metu intensyviai save saugo ir nepriima permanentinių dažų.