Lazeris – pagalba norintiems atsikratyti išsiplėtusių veido odos kapiliarų
Pažeisti, išsiplėtę, sutrūkinėję kapiliarai – problema, nuo kurios ypač kenčia ploną odą turintys ir vyresnio amžiaus pacientai. Taip pat ji būdinga daug laiko saulėje praleidžiantiems, rūkantiems arba dažnai vartojantiems alkoholį žmonėms, darbuotojams, kuriems tenka dirbti nepalankiomis sąlygomis (pavyzdžiui, ten, kur nuolat karšta). Kartais šios problemos gali būti paveldimos arba atsirasti naudojant kraujagysles plečiančius vaistus ar net netinkamas kosmetines priemones. Išsiplėtusius kapiliarus ir kitas veido odos grožį gadinančias bėdas (veido raudonį, kraujagyslines dėmes) galima bandyti maskuoti kosmetinėmis priemonėmis, tačiau kur kas efektyvesnis būdas jų atsikratyti – kapiliarų šalinimas lazeriu.
Kaip vyksta ši procedūra? Lazeris sukuria plonutę šilumos bangą, kuri įkaitina kraujosrūvas ir jas sunaikina. Lazerio spindulys toks siauras, kad jį lengva nukreipti tiksliai į problemines veido odos vietas, todėl šalinant kapiliarus šiuo būdu, aplinkiniai odos audiniai lieka nepažeisti. Kapiliarų šalinimas lazeriu yra neskausmingas: procedūros metu jaučiamas tik lengvas pulsavimas, dilgčiojimas. Pacientui pageidaujant, papildomai gali būti taikomas odos nuskausminimas specialiai tam skirtu kremu (kartais jis reikalingas ypatingai jautrioms veido vietoms, pavyzdžiui, nosiai). Procedūros trukmė priklauso nuo srities, nuo kurios naikinamos išsiplėtusios kraujagyslės, ploto ir įprastai trunka nuo penkių iki penkiolikos minučių.
Prieš šalinant kapiliarus šiuo būdu, oda turi būti švari (nepatepta kremu ar kitomis kosmetinėmis priemonėmis), nuskusta, nenudegusi saulėje. Po kapiliarų šalinimo lazeriu procedūros ji gali būti šiek tiek paraudusi, atsirasti nedidelių mėlynių ar patinimų, bet šis šalutinis poveikis praeina per vieną ar dvi dienas. Kartais pašalinus kapiliarus ant odos atsiranda nedidelių, vos pastebimų šašelių – jų lupti negalima, jie patys nukrenta per savaitę ar dvi. Po kapiliarų šalinimo lazeriu gydytojas paskirs specialų kremą odai prižiūrėti ir lieps kurį laiką vengti saulės spindulių, soliariumo.
Kaip ir kitas lazeriu atliekamas procedūras, taip ir kapiliarų šalinimą dermatologijos klinikoje gali tekti kartoti. Visų pirma, vienos procedūros metu gali būti neįmanoma pašalinti absoliučiai visų išsiplėtusių kapiliarų. Be to, išsiplėtusių kapiliarų problemą turintiems žmonėms ji yra linkusi kartotis, o nesilaikant gydytojo rekomendacijų vengti odos raudonį skatinančių veiksnių (saulės, alkoholio, žvarbaus vėjo, pirties, rūkymo), tikimybė, kad kapiliarai vėl išsiplės labai išauga. Dažniausiai norimam rezultatui pasiekti užtenka iki trijų procedūrų, bet tai priklauso nuo daugybės faktorių ir gali skirtis kiekvienu individualiu atveju.
Kapiliarų šalinimas lazeriu tinka ir tiems pacientams, kuriems dėl tam tikrų sveikatos sutrikimų ar odos būklės kiti kraujagyslių naikinimo būdai yra netaikomi (pavyzdžiui, kraujagyslėse aptinkama tam tikrų anomalijų). Gydant odą lazeriu, ne tik išsprendžiama pagrindinė odos problema, dėl kurios atėjote pas dermatologą, bet ir paskatinama kalogeno gamyba, todėl gydomoje vietoje oda tampa švelnesnė ir elastingesnė.