Kūdikių ir vaikų kineziterapija reabilitacijos klinikoje
Į reabilitacijos kliniką savo atžalas tėvai atveda dėl keleto pagrindinių priežasčių. Visų pirma, nuo pat mažų dienų taikoma kineziterapija gerina vaiko motorinius įgūdžius. Antra, ji padeda anksti pastebėti, ar vaikas neturi svarbių raidos sutrikimų. Be to, reabilitacijos klinikoje atliekama kūdikių ir vaikų kineziterapija gerina daugelio kūdikio ar vaiko organizmo sistemų veiklą.
Galima taikyti nuo pirmųjų mėnesių
Dažniausiai į reabilitacijos kliniką kreipiasi 3-4 mėnesių sulaukusių kūdikių tėvai. Tokio amžiaus kūdikiai jau geba sugniaužti ir atgniaužti kumščius, siekti jiems siūlomų žaislų. Fizinis aktyvumas yra itin svarbus nuo pat pirmųjų kūdikio mėnesių, kadangi tuo metu vystosi svarbiausi žmogaus motoriniai įgūdžiai.
Nors tėvai patys kasdien stebi vaiko judesius ir raidą, jie ne visada turi pakankamai žinių, kas vaiko vystymosi procese yra „normalu“, o kas gali kelti susirūpinimą, ypač jei vaikelis tėvams yra pirmasis. Čia į pagalbą atskuba reabilitacijos klinikos specialistai, kurie gali padėti vaikui sužadinti ar koreguoti tam tikrus netinkamai atliekamus judesius, o esant būtinybei – juos slopinti.
Reabilitacijos klinikos specialistai gali padėti kūdikiui atlikti taisyklingus judesius nuo pat pirmųjų mėnesių, taip suformuodami taisyklingą kūdikio laikyseną ir pagerindami jo raidą.
Pastebėjus raidos problemas, reiktų nedelsti
Net jeigu nesate tikri, ar kūdikis arba vaikas iš tikrųjų turi raidos problemų, nerimą geriau išsklaidyti kreipiantis į reabilitacijos klinikos profesionalus. Pirmosios konsultacijos metu galėsite išsakyti savo lūkesčius ir nerimą keliančias problemas, kartu su kineziterapeutu aptarti individualią vaiko kineziterapijos programą. Ji sudaroma atsižvelgiant į vaiko amžių, esamas ir galimas raidos problemas bei paties vaiko poreikius.
Pagrindiniai kūdikių ir vaikų kineziterapijos tikslai
Reabilitacijos klinikos specialistai siekia padėti tėvams kuo anksčiau nustatyti galimas vaiko raidos problemas, priklausomai nuo jų amžiaus išmokyti juos tinkamai atlikti judesius. Kineziterapeutai koreguoja patologinius („nenormalius“) kūdikio ar vaiko judesius, padeda normalizuoti jo raumenų tonusą. Laiku atvedus vaiką į reabilitacijos kliniką, galima apsaugoti jį nuo tam tikrų judesių sutrikimų arba juos sumažinti. Kineziterapeutas gali sužadinti ar pakoreguoti tam tikrus kūdikio ar vaiko refleksus, jo laikyseną, judesių padėtis.
Masažas – svarbus kūdikių ir vaikų kineziterapijos komponentas
Kūdikio ar vaiko kineziterapijos programa apima ne tik gydymą judesiu (pačią kineziterapiją), bet ir masažą. Toks reabilitacijos klinikoje atliekamas masažas stiprina vaiko imunitetą. Taip pat masažo dėka pagerėja vaiko širdies darbas ir kraujotaka bei kitų jo organizmo sistemų veikla: kvėpavimo, virškinimo, nervų sistemos. Teigiama, kad masažuojant vaiką, pagerėja jo psichologinė būklė, sumažėja nerimas ir susierzinimas, pagerėja miegas. Kartu su kineziterapine mankšta atliekamas masažas turi teigiamos įtakos vaiko augimui, brendimui ir vystymuisi, todėl yra naudingas bet kokio amžiaus vaikams.