Ginekologas: „Pacientė diagnozuojant ir gydant jos ligą yra lygiavertė gydytojui“
Šeimos klinikos padalinyje, vadinamame Šiaurės Klinika, dirbantis gydytojas, akušeris ginekologas sako, kad moters, atėjusios konsultuotis, vaidmuo diagnozuojant ir gydant ginekologines ligas, yra toks pat svarbus, kaip ir gydytojo. Pacientė turi būti atvira, atsakinėdama į ginekologo užduodamus klausimus, o gydytojas savo ruožtu jau turi paaiškinti ligos kilmę, eigą ir galimus gydymo metodus taip, kad jai viskas būtų aišku, ir ji ateityje galėtų išvengti faktorių, skatinančių ligos atsinaujinimą. Tai galioja ir nėštumo metu, kuomet pacientei labai svarbu gydytoją įspėti apie bet kokius nerimą keliančius sveikatos sutrikimus, o gydytojui – nuraminti ją ir tinkamai reaguoti į su moters ar kūdikio sveikata susijusius negalavimus.
Ilgametė gydytojo patirtis padeda
Dvidešimt metų ginekologijos ir akušerijos srityje dirbantis gydytojas turi darbo patirties tiek kaip akušeris, tiek kaip ginekologas, tiek kaip dėstytojas. Nors Kaune dirbantis ginekologas konsultuoja pacientes įvairiausiais ginekologijos klausimais, savo darbe daugiausia dėmesio jis skiria kūdikio besilaukiančių moterų ir jų antrųjų pusių ruošimui tapti tėvais. Ginekologas Kaune veda nėščiųjų kursus, kurių metu būsimi tėvai yra supažindinami ne tik su jų laukiančiu gimdymo procesu, bet ir su pokyčiais šeimos gyvenime, vaiko priežiūra pirmaisiais jo gyvenimo mėnesiais bei moterų higienos ypatumais nėštumo metu ir po jo. Kursų metu teorinė medžiaga papildoma vaizdiniais ir garsiniais elementais, padedančiais geriau įsivaziduoti, kas laukia moters, vyro ir jų vaikelio šiam išvydus pasaulį.
Daugiausia patirties gydytojas turi gimdos kaklelio patologijų diagnostikos srityje. Ginekologas gimdos kaklelio sutrikimų diagnozavimui naudoja specialų aparatą – videokolposkopą – kuris padeda nustatyti tiek paveldėtus, tiek po gimdymo, aborto ar persileidimo atsiradusius pažeidimus. Tokie pažeidimai neretai tampa ne tik nuolat pasikartojančių uždegimų, bet ir kur kas rimtesnių problemų – nevaisingumo ir piktybinių darinių atsiradimo – priežastimi.
Pasisako už aktyvų gydymą
Daugumoje Lietuvos gydymo įstaigų yra taikoma pasyvi gimdos kaklelio pažeidimų gydymo praktika: pastebėjus pažeidimus, pacientei rekomenduojama dažniau atlikti tyrimus, taip sekant, ar neatsirado sveikatai bei gyvybei pavojingų pakitimų. Ginekologo tokia praktika netenkina. Jis mano, jog geriausia taikyti aktyvų gydymą, jeigu yra bent menkiausia galimybė, kad gimdos kaklelio pažeidimai gali sukelti rimtų problemų. Ginekologas pacienčių gydymui naudoja kitose Europos šalyse populiarų preparatą „Solcogyn“ – operacijos nereikalaujantį, skausmo nesukeliantį ir randų nepaliekantį gydymo būda, neturintį šalutinio poveikio, tačiau gimdos kaklelį išsaugantį itin efektyviai. Preparatas padengiamas ant gimdos kaklelio vizito pas ginekologą metu.
Siekdamas, kad pacientė diagnozuojant ir gydant jos ligą būtų lygiavertė gydytojui, prieš tyrimą videokolposkopu supažindina su juo pacientę, o paties tyrimo metu ji gali pati visą procesą stebėti kompiuterio ekrane.