Budinti veterinarijos klinika – dirbanti visą parą
Meilė gyvūnams yra visiškai natūrali žmogaus prigimtinė būsena. Juk mes – tie patys gyvūnai, tik galintys pasirūpinti ne tik savimi, tačiau ir mažaisiais draugais, kurie džiugina kasdien, kurie mus myli ir dėl to dažniausiai mes mylime juos. Tiesa, gyvūnui susirgus – reikia kuo skubiau ieškoti klinikos, kurioje Jūsų laukia geras specialistas, dar geriau – reguliariai lankytis apžiūroms, kurios leis pamatyti sveikatos sutrikimus dar tada, kol jie yra labai maži, tad ir gydymas bus greitesnis ir sėkmingas.
Ypač gera pagalba yra budinti veterinarijos klinika, kuri dažnai tampa vienintele pagalba, kai jos labiausiai reikia.
Augintinio ligos požymiai
Priklausomai nuo turimo augintinio rūšies, žinoma, kinta ir jo ligos požymiai. Šiltakraujai dažniausiai išraiškesni, šaltakraujai ne taip greitai signalizuoja apie prastą savijautą. Visgi, tam tikras tendencijas galima priskirti visoms rūšims.
Kaip teigia Kaune veikiančios veterinarijos klinika „Siaurio Šnauceris“ specialistas – pats reikšmingiausias blogos savijautos įrodymas yra pasikeitęs gyvūno elgesys. Jeigu augintinis tapo pasyvesnis – tai dar nereiškia, kad jis blogai jaučiasi.
Kai kurios rūšys yra ne tokios aktyvios, galiausiai, kai kurie gyvūnai – pasyvesni. Lygiai taip pat kaip ir žmonės, kurie kinta savo charakteriu, aktyvumu, dienos veiklomis. Visgi, jeigu augintinis elgiasi kitaip nei visada, jeigu jo akys atrodo liūdnos, žinoma, jeigu jis nebevalgo ir prastai geria – laikas pas specialistą apžiūrai. Gali būti, kad bloga savijauta bus tik dėl smulkmenos, kurią sutvarkys specialistas davęs vaistų, tačiau tai gali būti ir labai rimtos ligos signalas, tad apžiūra, bet kuriuo atveju, tikrai būtina.
Blogiausia yra nieko nedaryti, laukti ir tikėtis, kad gyvūnas pasijaus geriau. Deja, labai dažnai taip ligos „užtempiamos“ ir galiausiai tampa itin rimtomis, kurias ne visada nugalėti pavyksta net ir patiems geriausiems.
Kaip padėti augintiniui, kol vykstama iki klinikos?
Pasikartosime, kad budinčios klinikos yra pagalba, kuria turėtų pasinaudoti kiekvienas mylintis šeimininkas. Nereikia laukti ryto, kadangi esant tam tikroms ligoms, pavyzdžiui babeziozei – kiekviena minutė yra labai svarbi. Visada verta skambinti į kliniką ir informuoti, kad Jūs atvykstate. Tokiu atveju jie Jūsų lauks ir pasiruoš galimą reikalingą įrangą, dažnai net pakviečia tam tikrus specialistus iš namų, kad jie galėtų Jums suteikti pačią geriausią pagalbą.
Labai svarbu gyvūną transportuoti kuo saugiau, tad kad ir kaip skubate – tai turėtų būti prioritetas. Mažesniam augintiniui, žinoma, reikalingas narvas, didesniam – tinkamas antkaklis, kuris reikalingas prisegimui. Jeigu atrodo, kad gyvūnas dreba – jį visada galima apkloti. Taip pat būtina pasiūlykite vandens, tačiau nekiškite maisto per prievartą, jeigu jis jo nenori.
Galiausiai – būtinai nustatykite vidutinę temperatūrą transporto priemonėje, kad nebūtų nei per šalta, nei per karšta. Kitu atveju mikroklimatas gali pakoreguoti gyvūno temperatūros rodiklius.
Kaip išvengti ligų?
Žinoma, geriausia galimybė, kuri gali padėti Jūsų gyvūnui išvengti ligų – reguliarios patikros pas veterinarus, kurios turėtų būti atliekamos kartą per pusę metų arba per metus. Susitikimų metu dažniausiai patikrinamas gyvūno kraujas, taip pat, išoriniai jo kūno požymiai: ar nėra nuplikimų (jeigu gyvūnas su kailiu), ar žvynai – tolygūs, ar nėra susipešimo su kitais gyvūnais žymių ir panašiai.
Žinoma, visa tai gali atlikti kiekvienas šeimininkas, tik reikia susižinoti – kokie svarbiausi gyvūno rodikliai turi būti vertinami. Jie kinta priklausomai nuo rūšies, žinoma, įvertinus kiekvieno augintinio ligos istoriją.
Pagalba visada šalia, tad kiekvienas renkasi pats – ar nori ir ar reikia ja pasinaudoti.
Mus rasite visą parą: