Estetika ir šiuolaikinės technologijos dantų protezavime – o kaip su kaina?

|

Dar ir šiandien išgirdę apie dantų protezus įsivaizduojame stiklinėlėje nakčiai pamerktus dirbtinius dantis ar kažką ne itin estetiško – iškritusius, sugedusius dantis. Tačiau anaiptol… Šiuolaikinė medicina yra visagalė, o ir pats dantų protezavimas nebėra toks bauginantis ir nepažintas. Tad bandysime panagrinėti nemažai su šiuolaikiniu dantų protezavimu susijusių niuansų.

Protezavimo kainaProtezavimas – kokia tai procedūra?
Protezavimas – tai įvairiais būdais prarastų dantų, jų audinių atkūrimas. Prarastųjų dantų protezai gaminami specialiai įkurtose laboratorijose, gaminant individualias dantų restauracijas. Protezavimo esmė – pacientui grąžinti ne tik tvirtus, estetiškus, bet ir visiškai funkcionuojančius dantis. Asmuo, kuriam dedami protezai, turi visas galimybes ir vėl sukramtyti net ir patį kiečiausią maistą, aplinkiniams dovanoti šypseną, džiaugtis tvirtais ir estetiškai atrodančiais dantimis. Galimybė atsikratyti komplekso ir vėl trykšti gyvenimo džiaugsmu vilioja ne vieną, tas nors ir dantų protezavimas iš pirmo žvilgsnio atrodo ilgas ir varginantis procesas, tai nėra visai tiesa. Protezuoti galima ne vien tais atvejais, kai žmogus neteko vieno ar kelių dantukų. Įvairiomis protezavimo technikomis galima atkurti dantų dydį, formą ar net spalvą. Minėtaisiais atvejais dažniausia pas protezavimo specialistus žmonės kreipiasi tada, kai taip geidžiamų rezultatų jiems nepasisekė pasiekti lankantis pas kitus specialistus ir gydant kitais būdais.

Dantų protezavimo kaina – ar ji „įkandama“ visiems?
Jeigu teko domėtis, tikriausiai girdėjote, kad daliai pacientų dantų protezai yra kompensuojami valstybės. Tačiau jei nepatenkate į tų, kuriems ši paslauga nemokama, sąrašus, reikėtų žinoti, kad vienam žandikauliui pigiausiai protezai gali kainuoti per 300 eurų. Dantų protezavimo kaina kyla priklausomai nuo paciento pageidavimų. Pavyzdžiui, kai kurie pacientai nepageidauja vainikėlių, pagamintų iš metalo. Verčiau jie renkasi metalo keramikos vainikėlius, tačiau ir jie turi vieną nedidelį trūkumą – dantenų srityje gali paryškėti tamsus kontūras. Pigesnieji protezai taip pat skiriasi nuo natūralių dantų ir turi pilkšvą atspalvį, yra neskaidrūs. Todėl jaunesnio amžiaus pacientus domina vainikėliai, pagaminti iš santykinai naujos odontologijoje medžiagos – cirkonio keramikos. Iš pastarosios gaminami ir užklotai, keramikinės laminatės. Pagrindine medžiaga parinkus cirkonio keramiką, galima tikėtis estetiško rezultato, o protezai būna ne tik patvarūs, bet ir nesukelia alergijų, yra labai panašūs į natūralius dantis ir atrodo tiesiog tobulai.
Protezavimo procedūros nėra tokios paprastos kaip daugeliui galėtų atrodyti. Pavyzdžiui, pacientui, kuriam trūksta ne vieno, bet kelių dantų, veikiausiai prireiks dantų implantacijos. Jei stigs kaulinio audinio norint įsriegti implantus, prireiks ir dar vienos procedūros – dirbtinio kaulo priauginimo. Kuo defektai didesni, tuo daugiau investicijų toks inovatyvus dantų protezavimas pareikalaus.

Kas lemia dantų protezavimo kainas?
Kainą, savaime aišku, nulemia paciento poreikiai ir defektų apimtys – kuo daugiau dantų reikia atkurti, kuo pasirinktos medžiagos yra brangesnės, kuo didesnių reikalavimų, susijusių su estetika pacientas turi, tuo daugiau atsieis ir gydymas. Be abejonės, skiriasi ir žmonės: vieni trokšta tik kramtyti maistą ir protezų grožis jiems neturi jokios reikšmės. Tuo tarpu dažniausia jaunesnio amžiaus pacientams yra svarbu, kad aplinkiniai nesuprastų, jog buvo atliktas dantų protezavimas ir kad dirbtiniai dantys savo išvaizda kaip įmanoma labiau būtų panašesni į tikrus. Taip pat skubantiems ir užimtiems jaunesnio amžiaus žmonėms dažniausia būna aktualu, kad protezai būtų lengvai prižiūrimi ir kad būtų galima tiesiog užmiršti, jog burnoje, be natūralių, dar yra ir vienas kitas protezuotas dantis. Norint, kad dirbtiniai dantys tarnautų ilgai, atrodytų gražiai ir tinkamai funkcionuotų, reikia nemažai žinių, medžiagų ir įdirbio.

Similar Posts